Pealeht, Uncategorized

VENEETSIA-AUSTRIA-SLOVEENIA

veebruar 24, 2015

Tulime eelmisel nädal väikeselt Euroopa reisilt koos Taneli vanemate ja minu vennaga ja jagan veidi reisimuljeid ka teiega.  Soovitan kõigil osta ülisoodne Ryanair’i pilet Tallinn-Bergamo-Tallinn. Olete 2,5 tunniga Itaalias, rendite lennujaamast auto ja tunni pärast juba Milanos või kahe tunni pärast Veneetsias.

Kuna Ryanair jäi pool tundi hiljaks, siis lükkusid kõik kellaajad kriitilise piirini edasi. Niimoodi jõudsimegi paar minutit enne südaööd ja autorendifirma sulgemist enda auto kätte saada ning paar minutit, võib-olla isegi sekundit enne hosteli retseptsiooni sulgemist endale tuba ja ööseks Bergamosse voodid saada, et hommikul juba Veneetsiasse startida.

VENEETSIAS sattus täpselt samal päeval olema juhuslikult üks aasta suurima festivali nädalavahetuse maskikarnevale. Isegi Tallinna vanalinnas ei ole kõige ilusamal suvepäeval kunagi nii palju rahvast tihedalt koos kui oli Veneetsia põhitänavatel. See meeletu turistide mass hakkas juba kaugelt praami pealt silma. Maapinnale jõudes pidid vaeva nägema, et oma kaaslasi mitte ära kaotada. Nii palju värve, sädelust, müstikat ja teatraalsust iga nurga peal. Kostümeeritud olid nii võistlejad, kes püüdsid parima kostüümi auhinda kui ka turistid. Pooled inimesed olid maskides ja maske oli palju. Väga palju. Mulle tundus, et kõik poed Veneetsias ainult maske müüvadki. Hinnaklass oli väga kõikuv – peatänavatel alates 10€ – mitme sajani, kõrvaltänavatel alates paarist eurost kuni mitme kümneni. Kuna meil oli üks suur mask juba Veneetsiast kodus olemas, siis ostsin kaasa 10 erinevat itaalia käsitööna valmistatud maskitoorikut, mida ise ära saab ehtida vastavalt oma maitsele. Mõte on korraldada aprillis suur maskiball ja selle tarbeks tellida külalistele ka tellida suurem hulk maske. Veneetsia pizzas ma pettusin, kuigi valisin spetsiaalselt top5 kõige soovitatavama koha seast välja ühe pizzeria. Võin öelda, et olen Eestis paremat kiviahjupizzat saanud nii Rucolas kui Al Bastiones.

 

Veneetsia_Collage10984176_1559570550947641_6866431331512455046_o_87A5593 _87A5596 _87A5605 _87A5628 _87A5670

AUSTRIAS olime juba teist korda poole aasta jooksul. Mäed on lummavad oma suuruses ja majesteetlikuses. Pildid ei saa kunagi edasi anda seda mastaapi, mida tunnetad kohapeal. Seda tunnet, kui pisikene sa inimesena tegelikult looduses oled ja kui kõikvõimas ning ilus on loodus, mille üks osa meil õnn on olla. Üks eredamaid reisielamusi oli kindlasti aga hoopis Itaaliast Austriasse sõit.

Nimelt kuulsime juhuslikult suvalisest itaalia raadiost Ewert and the Two Draggons’i armastatud laulu “Pictures”. Olime õnnelikud, et eesti muusikat mängitakse ka mujal Euroopas. Peale seda kõlas aga sellest samast itaalia raadiost väga tuttav raadiohääl – Mrs.Hallo Kosmos isiklikult ehk Ingrid Peek! Täiesti eesti keeles (klikates eesti keelele näete ka väikest videot melust)! Olime hämmelduses. See tundus nii ebareaalne, et sa sõidad öösel Itaaliast Austriasse, paned mängima suvalise kohaliku raadiojaama ja sealt tuleb nii väikese rahva nagu Eesti keel. Nagu selgus, siis olid parasjagu käimas euroopa raadiote vahelised võistlused ja Eesti oli juba veerandfinaalis ning võistles parasjagu ühe saksa raadiojaama vastu. Mõlemad raadiod tutvustasid oma raadiotes mängitavat muusikat ning rahvas sai hääletada. Hiljem mängiti veel Kirtana Rasa “Õhtu viimaseid ridu”. Ja loomulikult eesti võitis! Kuulsin hiljem, et pääses isegi finaali. Olime lõpmata õnnelikud.

Nagu meil ikka tavaks – jõudsime igale poole viimasel minutil kui kõik oli juba suletud. Olime Airbnb-s broneerinud maja väikeses Mühldorfi külas. Loomulikult oli kell juba üle kesköö ja perenaine magas ega vastanud enam telefonile. Niimoodi me siis tiirutasime selles pisikeses külas, isegi konkreetset aadressi ei olnud ega suutnud seda ka guugeldada. Meie õnneks oli kohaliku “supermarketi” (küla ainukese toidupoe) ees autos kurameerimas kaks kohalikku noort, kes meile lahkelt oma abikäe ulatasid. Kuna seal külas teadsid ilmselgelt kõik inimesed kõiki, siis aeti üles järgmises tänavas elav naabrimees, kes teadis täpselt öelda, milline maja majutust võib pakkuda. Andsime noortele “kohalikku eesti šokolaadi Laima”, koputasime uksele ning lahke kuid unine perenaine oligi meid ootamas. Tuli välja, et ta ei saanud terve eelmise öö magada kuna ette oli broneeritud ja makstud juba eelnev öö. Me otsustasime aga selle asemel veeta päeva Veneetsias. Järgmised päevad viisid meid Austria kõrgeimale mäele Grossglocknerile. Kuna ma olen lumelauda sõitnud ainult paar hooaega, siis olid need rajad minu jaoks veidi liiga järsud – enamus punased ja mustad. Sellepärast on madalamad suusakeskused nagu Oberntauern ja Inssbruck palju populaarsemad mäekuurortid. Muidu suurepärane mägi – liftidega saab sõita kuni 2700m peale.

_87A5741 _87A5997_87A5981

 

SLOVEENIAS peatusime imelise Bledi järve ääres. Soovitan soojalt kõigile, kes vähegi sinna kanti satuvad see suurepärane kirikuga järv enda silmaga ära vaadata. Plaan oli ka minna maailma suurimatesse stalaktiidikoobastesse, aga nagu meil ikka tavaks – algas seal viimane eksukrsioon enne kui me kohale jõudsime. Selle asemel jalutasime vapralt kõrgele Ljubljana kindlusesse ja vaatasime tornist kogu linnale langevat päikeseloojangut… Ilus lõpp ilusale reisile.

 

Blad_Panorama3_87A6104_87A6142

 

_87A6225

_87A6498 Ljubljana_Panorama1

PS! Kõik pildid on teinud TANEL MURD.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tööribale