Muusika, Pealeht

ODESZA

veebruar 2, 2015

photo

Möödunud aasta lemmikuim leid – Seattle’i elektroonilise muusika duo ODESZA. Kolm aastat tagasi hakkasid kaks sõpra ja ülikoolikaaslast Harrison Mills & Clayton Knight mixima ja mängima valitud demodele peale elektroonilisi trumme. Kaks aastat tagasi tuli välja nende esimene album ja veel aasta pärast seda olid nad maailmaturneer. Avastasin ühel unetul märtsi ööl täiesti juhuslikult nende teise NO.SLEEP mixtape’i ja olin koos Taneliga hommikuni ainult nende lummuses.

Pool aastat hiljem tegin teise vaimustava avastuse – nad tulevad aasta lõpus meile väga lähedale! Niimoodi läksimegi oktoobri viimasel varahommikul Tallinn-Vilniuse bussi peale, et juba samal õhtul tantsida lava ees oma uute lemmikute järgi. Ise õmmeldud ja kaunistatud kostüümid selga, meie juba legendaarseks saanud signatuur näomaalingud laubale ja kaua oodatud üritus oligi vaid jalutuskäigu kaugusel.

Kontsert toimus nõukogude aegses ELFA lintmakitehases, millest oli saanud underground klubi nimega Loftas. Esmamuljelt sarnane meie Rock Cafele, aga veidi väiksem klubi oli tol pühapäeval täidetud väga mõnusa uue elektroonilise muusikaga  – Slow Magic, Blue Hawaii jpt. Odesza puhul on tegemist 100% live elamusega. See energia, millega koos trumme mängiti ja sämpleid kokku mixiti, jäi pikalt südamesse põksuma.

Postituse alguses olev lugu on üks nende kõige rahulikumaid. Kuigi stiililt on nad väga ära tuntavad ja isegi ennast kordavad, siis soovitan soojalt panna nende soundcloudi kanal mängima ja lasta järjest kõikidel lugudel ennast nakatada. Pean hoiatama – see muusika on unetuteks öödeks, võimsa energiaga laetud miximisvõlurid.

PS! Päev pärast selle postituse kirjutamist tuli värske uudis, et neil on kevadel Euroopa tuur! Pariis & ODESZA, me kohtume jälle! ❤

 

Screen Shot 2015-02-04 at 12.14.06

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tööribale