JJ ehk Janne Jüsmä, Jumestus & Jooga. Minu elus on viimased aastad olnud kaks kirge. Nagu nimigi ütleb, siis käib J-täht minuga kaasas kogu mu elu. Esimestesse joogatundidesse jõudsin ma 9 aastat tagasi ja pühendan sellele täna suure osa oma olemisest. Praktiseerin ashtanga ja yin joogat koos suurepäraste õpetajate Gerli ja Ereli Järvega (www.joogaruum.ee). Üks suur südamesoov on ka ise üks päev joogalikke teadmisi ja kogemusi teistega jagada, teisi inspireerida.  

Huvi meikimise vastu tekkis juba varajases koolieas. Ma olen alati imetlenud kameeleoneid, kes oskavad ennast kõikvõimalike värvide ja mustritega vastavalt vajadusele ümber maskeerida. Hästi tehtud jumestus teeb inimestega imesid ja nii tahan minagi olla osa sellest imest ja pakkuda kõikidele soovijatele seda rõõmu olla üheks õhtuks keegi teine. Või siis veelgi säravam ja veetlevam ise. Kõige suurem kingitus mu töö juures on kahtlemata kliendi rahulolu ja siiras naeratus kui ta ennast esimest korda pärast töö valmimist peeglist näeb.

Lisaks jooga-ja jumestusjuttudele tahan ma teiega jagada veel kahte möödapääsmatut teemat – toit ja muusika. Olen pea 10 aastat olnud taimetoitlane, kes sööb mereande, muna ja piimatooteid.  Otsus mitte enam liha süüa tuli ühel päeval mu ellu väga ootamatult ja on siiani visalt püsima jäänud. Armastan väga süüa teha ja jagan teiega rõõmuga oma lemmikretsepte. Muusika ümbritseb mind alati, see on justkui käivitav jõud, mis paneb keha, mõtted ja tunded paremas suunas liikuma.

Namaste!   See on iidne joogalik tervitus ja tänu. See on märksa enam kui tere. Namaste tähendab, et ma tervitan Sind sellisena nagu Sa sügavamal tasandil oled. Ma kummardan Sind ja jumalikkust Sinu sees. See on austuse, kummarduse ja alandlikkusele viitav suure väega sanskriti keelne sõna. Nii olen minagi tänulik ja langetan pea kõikide ees, kes siia lehele on sattunud ja minuga varem või hiljem ühendust võtavad.

namaste

No Comments

Leave a Reply

Tööribale